Pohled do plápolajícího ohně aneb teplo domova

30.10.2018

S podzimními plískanicemi a rychle nastupujícím soumrakem se člověk s chutí uchyluje do svého domova. Tedy lépe řečeno do "tepla" svého domova. Ti z vás, kteří jste od malička spjati s praskajícím dřevem a pohledem do plápolajícího ohně, si mohou v dnešní době pořídit různé varianty spojené s přikládáním do ohně. S ohněm váš domov nabude pohodové atmosféry a vytopíte si navíc potřebný prostor.

Plápolající oheň nabývá na popularitě. Podle statistik od roku 1995 spotřeba energie z obnovitelných zdrojů v českých domácnostech roste. Palivové dřevo používá přes jeden milion domácností, tedy čtvrtina domácností v České republice!

V neposlední řadě má plápolající oheň i léčivou moc. Už starověký řecký lékař Hippokratés říkával:

"Co nevyléčí léky, vyléčí železo, co nevyléčí železo, vyléčí oheň, co nevyléčí oheň, je třeba pokládat za nevyléčitelné."

Před pár lety dokonce Norská veřejnoprávní televize v hlavním čase odvysílala plápolání ohně v krbu. Podívaná trvala 12 hodin a byla doprovázena odborným komentářem. Dovedete si tu podívanou představit? To musel být relax.

Jak si tedy vybrat správné "topidlo" pro váš domov? Jak na výběr krbové vložky či krbových kamen? Snažíme se pro vás vždy najít nejvhodnější topidlo, které bude splňovat estetickou stránku, funkčnost, ale také platné normy. 

Sledujte náš blog!