Krby a kamna: výhody II.

15.11.2018

V předchozím článku jsme si vysvětlili tři nejvýraznější výhody, které Vám, uživatelům, krby a kamna přináší. Dozvěděli jsme se také, co je to účinnost a její spojitost s nižší spotřebou paliva.

A jedeme dál. Nezastavíme se totiž jen u předešlých třech výhod. Vybrali jsme pro Vás další pozitiva při vytápění.


1) Citlivý přístup k životnímu prostředí

Na rozdíl od uhlí a plynu je dřevo považováno za nahraditelný, biogenní zdroj energie.

VĚDĚLI  JSTE, že při spalování suchého dřeva se do vzduchu uvolňuje stejné množství oxidu uhličitého jako při jeho tlení v lese?  

Jak je známo, oxid uhličitý je v procesu fotosyntézy znovu přeměněn na kyslík. V tomto uzavřeném přírodním koloběhu má tedy tak jak tak své místo. Palivové dříví můžeme tedy označit za zvláště ekologický druh zdroje tepla.

V moderních kamnech a krbech navíc unikne jen velmi zanedbatelné množství tepla komínem, aby nebylo využito.

VĚDĚLI JSTE také, že velké množství dřeva před jeho využitím shnije? Dřevo tak představuje zásobu paliva, jehož zhodnocení může přinést hospodářský užitek.

2) Úspora energie

Znáte to, ještě není taková zima, aby se musel vytápět celý dům, ale na zatopení v krbu už to je. Týká se to hlavně podzimních i jarních chladných dnů

Před i po zahájení topné sezóny tak člověk nemusí vytápět všechny místnosti, ale ušetřit energii i vlastní peněženku a zatopit si jen v dané místnosti.


3) Systémová integrace

Krby a kamna lze samozřejmě zařadit do topného systému domu, ne jenom jako samostatný zdroj tepla. Existuje řada možností, jak je propojit s ostatními systémy vytápění.

Nejen, že máte praskající oheň, ale například i ohřev vody. A to se vyplatí. :)


4) Vysoký komfort

Výrobci se snaží usnadnit obsluhu krbů a kamen v nejvyšší možné míře. Na trhu si proto můžete vybrat přesně takový typ, který bude vyhovovat Vám a Vašemu vytápěnému prostoru. 

My, za krby INSPIRO, budeme po celou dobu od výběru, až po konečnou obestavbu krbové vložky, krbu či kamen stále s Vámi. Velice rádi s Vámi zkonzultujeme Vaše dotazy a nápady. 

NAPIŠTE NÁM:


A NEBO ZAVOLEJTE:

Použité zdroje článku:

Kamna a krby, stavba a připojení. Z něm. orig. přel. D.Jírová., 1. vyd. Čestlice, Rebo 2001. 80 s.