Krbové vložky - dělení podle prosklení

01.04.2019

Design. Pohledová část. Soulad v interiéru. Za nás, za Krby INSPIRO, rozhodně na těchto věcech záleží. Obestavba krbové vložky se tak pro nás stává pokaždé ojedinělým dílem, protože naše práce je primárně vaší radostí.

Už víme, z jakého materiálu krbovou vložku chceme. A co dál? Druhým ukazatelem, jak si vybrat krbovou vložku, je její prosklení - ano, to je onen design. Leckdy totiž krbová vložka určuje ráz interiéru a pohled do ohně s jeho léčivou mocí, už víme, nesmíme podceňovat.

Žáruvzdorné sklo

Krbové vložky jsou opatřeny vysoce odolným žáruvzdorným sklem. Slovíčkem vysoce myslíme teploty 750°C a v případě teplotních šoků až 800°C. V technických listech se můžeme dočíst, že žáruvzdorné sklo má nulový koeficient tepelné roztažnosti a vyznačuje se tak výbornou pevností i při vysokých teplotách. 

Zpravidla je jeho tloušťka 4 mm. Vše ale záleží na konkrétní krbové vložce.

Typy prosklení

▶️  Krbové vložky s čelním rovným sklem. Klasika, která neomrzí.

▶️ Krbové vložky s bočním prosklením tzv. rohové krbové vložky, kdy je prosklena čelní stěna a jedna z bočních stěn. Dle toho se rozeznávají dva typy s levým nebo pravým prosklením. Tyto krby tvoří písmeno "L" a podle toho se jim může říkat elka. 

▶️ Krbové vložky průhledové. Ohně v krbu si můžeme užívat ze dvou protilehlých prosklených stran. Průhledový krb spojuje pohledem dvě místnosti a je na vás, jaké místnosti to budou.

▶️ Krbové vložky s třístranným prosklením. Tyto krby tvoří písmeno "C" či "U" a podle toho se jim může říkat céčka či účka.

▶️ Zajímavá na pohled jsou i tzv. panoramatické krbové vložky. Mají dvakrát zalomené sklo, které zaručuje, že plameny vyzařují do větších úhlů a proto je možné je dobře vidět z více stran.


Podívejte se na naše obestavby - "realizace", kde si můžete všechny výše zmíněné typy krbových vložek prohlédnout v interéru. 

  ⬇️ ⬇️ ⬇️  


Sledujte také náš ISNTAGRAM či FACEBOOK 

s dalšími tipy a realizacemi.