Nejnovější články na Inspiro blogu

Od nás pro Vás - přečtěte si, co je nového ve světě kamnařiny.
 

Krásný pohled do plápolajícího ohně, čisté sklo a funkční krb. I když se to může zdát zvláštní, bezproblémové fungování Vašeho topidla začíná u volby paliva. Pokud budete používat nevysušené dřevo, zanesete si jak sklo, krb, tak i komín. Volba správného dřeva má vliv nejen na výkon, ale také na čistotu. Každé topidlo je totiž schváleno pro provoz...

Krbová vložka či krbová kamna používáme v topné sezóně prakticky každodenně. Co dělat pro jejich bezproblémový chod a udržení v čistém a perfektním stavu? Nadcházející letní měsíce přímo vybízí k celkové údržbě našich plápolajících společníků.

Za předchůdce teplovodních systémů vytápění můžeme považovat lokální systémy vytápění, takzvané etážové vytápěnÍ. V dnešní době se moderní systémy vytápění skládají z teplovodních otopných těles a teplovodního topidla ( v našem případě teplovodní krbová vložka či teplovodní kamna).

Oheň a světlo patří k nejstarším přírodním symbolům. Pro člověka je oheň navíc nezbytnou podmínkou pozemského života: dává teplo🔥 , dává světlo 💫 , přináší potěšení 😌 a radost.

Design. Pohledová část. Soulad v interiéru. Za nás, za Krby INSPIRO, rozhodně na těchto věcech záleží. Obestavba krbové vložky se tak pro nás stává pokaždé ojedinělým dílem, protože naše práce je primárně vaší radostí.

Se vzrůstajícím požadavkem na účinnost vytápění a také z hlediska emisí se od účinnosti cca 20% u otevřených krbů přešlo na účinnost až 80% ke krbovým vložkám. Jak jsme se k takové účinnosti dostali? Jak vlastně krbové vložky fungují? Společně si představíme základní typy a formy krbových vložek, které Vám následně pomohou s výběrem vysněného...

Již v 18. století zaznamenáváme snahu zvýšit účinnost krbu - toho klasického otevřeného. V této době byly konstrukce "krbových vložek" instalovány přímo do tělesa krbu a můžeme tedy tvrdit, že se jednalo o předchůdce krbových vložek, které známe z dnešní doby.